Шановні батьки!

Вже прийшла осінь, яка покликала всіх нас до школи. Як завжди, мине декілька тижнів, а то й весь вересень, поки буде затверджено розклад занять, налагодиться робота гуртків і спортивних секцій, зійде з місця культурне життя шкіл та їх побут. З досвіду знаємо, що в такому процесі адаптації визначення батьками щодо занять своїх дітей в спортивних секціях відкладається на опісля:

- Спочатку уроки, потім додаткові заняття з англійської, німецької, математики і лише після подивимось, чи буде час для спорту!

В умовах сучасного високо комунікативного та технологізованого світу, глибокі знання та навички предметних дисциплін, звичайно, стають мірилом успішності людини в майбутньому, і навіть, як багато хто думає, забезпеченості її життя взагалі. В той же час світ, який створює людина постійно, швидко змінюється і вимагає від нас нових знань – так безкінечно. Але є істини, які даються людині з моменту народження: тіло, душа, чистота (пустота) духу. Ці істини кожен з нас має можливість (чи зобов’язаний!?) постійно розвивати, вдосконалювати, підтримувати, очищати незалежно від ситуацій сьогодення, тому що вони є хребтом нашої можливої цілісності.

Дану можливість людина може реалізовувати, постійно самовдосконалюючись, через заняття різними видами духовної практики, фізичної активності, зокрема, спортом. Особливо це стосується тих видів, де виховання високих культурно-духовних цінностей стоїть на рівні з розвитком рухових якостей, технічних навиків, фізичних кондицій. Серед них виділяються єдиноборства, де людина просто зобов’язана пройти шлях самоорганізації та гартування характеру, гармонізації свого внутрішнього світу.

Особливість східних єдиноборств, зокрема дзюдо, полягає в наявності базових етико-виховних, загальнолюдських філософських і естетико-культурних засад, якими пронизано тіло процесу підготовки і розвитку. Самовдосконалення, ріст майстерності в дзюдо – дуже індивідуальний і інтимний шлях кожного борця. Що одному дається відразу чи за декілька занять, інший на це витрачає роки. І це не погано і не добре – такою є суть життєвого шляху кожного. Тому, коли ми порівнюємо себе або своїх дітей з однолітками, одноклубниками на зразок виконання тих чи інших вправ, успішності виступів в змаганнях, це не зовсім вірно. Доцільніше зрівнювати одного спортсмена, учня на протязі певного проміжку часу, відслідковуючи приріст тих чи інших конкретних особистих показників, якостей. З деякими дітьми йде здебільшого виховний, мотиваційний процес, на фоні якого протягом деякого часу ріст показників фізичної, технічної майстерності майже не помітний. Але це також потрібно. Це шлях кожного.

Повертаючись до навчально-виховної системи в дзюдо, кожен учень має можливість на:

1) зміцнення здоров’я, загартування тіла, формування здорового образу життя, сильної, адекватної часу і простору, особистості;

2) розвиток фізичних якостей організму: сили, швидкості, гнучкості, координації, витривалості і, що особливо важливо (притаманно дзюдо) – гармонії, врівноваженості їх розвитку;

3) набуття навиків техніко-тактичних спортивних та прикладних прийомів боротьби самозахисту та атаки;

4) виховання морально-вольових якостей: мужності, витриманості, врівноваженості, наполегливості, сміливості, самоконтролю; етико-культурних цінностей: поваги до дорослих, ровесників, молодших та допомоги їм, чесності, доброзичливості, культури переживання поразок і перемог, відчуття «прекрасного, чистого і витонченого» в діях, вчинках , рухах своїх і товаришів; вищих духовних цінностей: честі, самовизначення та самовираження свого життя, формування багатозмістовного внутрішнього світу, переживання відповідальності за своє життя, своїх близьких, рідних, країну, рідний край; формування вміння досягати поставленої мети, особливо у стані відчаю, надмірної втоми чи жорсткого психологічного тиску;

5) дарування насолоди, гарного настрою і гумору, відчуття перебування у вирі життя глядачам, болільникам, друзям свого міста, країни, інших країн.

Враховуючи все вище сказане, постійно намагаючись вдосконалювати свою роботу, Київський борцівський клуб «KyivWrestling» запрошує початківців, з досвідом занять дітей, юнаків і дівчат, студентів, дорослих та ветеранів стати на захоплюючий шлях пізнання себе і світу, прихований в спортивному єдиноборстві та мистецтві дзюдо.

Програма підготовки побудована таким чином, що дзюдоїст спочатку освоює уміння та навики падіння, базової акробатики, підготовчої хореографії. Потім освоюється класичний захват, уміння тримати пряму стійку в русі без партнера, з партнером, контролювати переміщення суперника, вести його за собою, на його, по кругу, з заведенням. Паралельно освоюється базова хореографія і по її засвоєнні – базові кидки на місці і в русі: кидок через стегно, задня і передня підніжка, підсічки, зачепи. Вдосконалення всіх технічних елементів в стійці і партері відбувається по спіралі, тобто через певні проміжки часу знову йде повторення певних прийомів з більш складним завданням.

Освоївши певний етап, розділ підготовки, учень складає іспити: «курс підготовки дзюдоїста-початківця», далі – згідно класифікації учнівських ступенів: 6 КЮ – білий пасок, 5 КЮ – жовтий пасок і т.д. Оволодівши умінням базової техніки дзюдо учень, за бажанням, має змогу брати участь у змаганнях клубного, міського, всеукраїнського рівня та при успішному виступі отримувати спортивні розряди, нормативи кандидата в майстри спорту (КМС) та майстра спорту (МС). Учні, які регулярно беруть участь у відбірних змаганнях 1-2 рази на рік проходять медичну комісію в Київському міському спортивному диспансері і можуть, при необхідності, проходити курс лікування та відновлення.

Структура тренувального процесу побудована таким чином, що окрім 3-х разових занять (на тиждень) з дзюдо планується додаткове заняття з загальної фізичної підготовки (силові фізичні вправи, заняття на тренажерах, спортивні ігри). Це тренування проходить в додзьо «KyivWrestling» або на лоні прекрасної природи нашого міста чи міському стадіоні.

Приходьте і разом будемо працювати над собою. В ваших очах з’явиться постійна іскра, ваша душа набуде якісного змісту, тіло ж стане сильним і загартованим!

Костянтин Мельник

Добавить отзыв


Защитный код
Обновить